kolory pończoch

vintage nylons of the 50-ties

 

 

 

 

 

Kolory pończoch mogą być bardzo różne. Tu przede wszystkim zamierzamy pokazać te najczęściej spotykane. Zmienność koloru zależy przede wszystkim od przeźroczystości pończochy, rodzaju splotu i dodatków elastycznych do tworzywa.

Kolor pończoch zmienia się na bardziej intensywny wraz ze wzrostem grubości: 8 Dn  jest najsłabszy - 45 Dn mocny. Jednak wraz z grubością włókna maleje przeźroczystość. Najładniejsze są pończochy 100% nylonowe 10 Dn o bardzo delikatnym wybarwieniu i przeźroczystości ponad 90%. Jeżeli do tego doda się jeszcze błyszczącego dodatku do barwnika - to mamy do czynienia z istnym arcydziełem - pończochy vintage Dior, a ze współczesnych Fully Fashioned marki:  Cervin, wytwarzane ze specjalnie zmiękczanej nici, odpowiadające wyglądowi 10 Dn, Gio i Gerbe.

Pończochy jedwabne wykazują opalizującą poświatę na nogach. Jest to tzw. wet-look (jakby wilgotny mat). Z niemieckiego seiden-matt jest chyba najbardziej odpowiednim określeniem.

Ciekawe efekty kolorystyczne osiąga się w pończochach z dodatkiem lycry lub innych elastomerów. Nigdy jednak nie świecą się tak jak 100% nylony i nigdy nie mają tak równomiernego rozkładu koloru na nodze. Nawet najładniejsze Wolford nie są w stanie dorównać podobnym Cervin.

Pończochy nylonowe produkowane są również w wariantach dwukolorowych, np.: Eva Chic, Bicolore, Esprit Bicolore. Różne barwy mogą mieć: manszeta, szew, wykończenie stopy i pończocha właściwa.

 

 

 

 Czarny  - Nie zawsze jest on tak czarny, jakby się to wydawało. A zwłaszcza na nodze po rozciągnięciu się splotu. Odcieniem czerni jest kolor off-black (albo bardzo ciemny brąz, albo atramentowy). Współczesne Gio FF mają ciekawą barwę - barely black (prawie czarne, węgiel drzewny).

 Naturalne   - Jest to cała gama barw, zbliżonych do koloru ludzkiego ciała. Ogólnie są tu wszelkie odmiany jasno-beżowe, słoneczne. Najbardziej popularne są obecnie gazelle (kolor gazeli, jasny beżowy złamany nieco szarym) - np. Capri, tandresse (cielisty, często nazywany tan albo suntan - ładny, bardzo jasny opalony) - np. Eva Elegant, beige (jasny beżowy) oraz sun (jasny pomarańczowo beżowy), natural (naturalny beżowy) - np. Eva Classic. Są to pończochy do letnich, zwiewnych  sukienek, często NHT.

 Brązy   - Jesienne i wieczorowe kolory nylonów w odcieniach ciemniejszych. Najczęściej spotykane kolory to: chocolate (czekoladowy) - Gio FF, coffee (kawowy) - Eva Chic, lyon (średni brąz) - Capri, cinnamon (cynamonowy) - Eva Elegant, cocoa (kakaowy) - Eva Fancy, huzelnut (orzech laskowy  - jasny brąz z odcieniem rudym) - Eva Elegant, brown (brąz), burgund (brąz w odcieniu czerwonego wina) - Eva Fancy, off-black (bardzo ciemny brąz - prawie czarny) - Eva Crystal ciemnokawowe.

 Szare  - Pończochy w odcieniach szarości są bardzo lubiane przez panie, zwłaszcza w jesieni. Podstawowym kolorem jest grey (jasnoszary) - Capri. Oferowane są również kombinacje szarego z beżowym, dające różne interesujące odcienie np: crespuscule (zmierzchowy, szary kolor złamany brązem) Capri, haze (kolor zajęczy, szary złamany beżem), grey mist (kolor szarej mgły) oraz silver mist lub platinum (szary srebrzysty) - Gio FF.

 Inne  - białe, zielone, niebieskie, czerwone, różowe, fioletowe, granatowe i co kto sobie zamarzy. Jeszcze dziś można znaleźć wszystko. Jeżeli nie w sklepie, to na aukcji. Im bardziej kolorowe i fantazyjne, tym trudniejsze do pozyskania. Nietypowy kolor można zamówić, ale trzeba się liczyć z tym, że producent nie podejmie zamówienia poniżej 300 par z danego koloru. Współczesne białe nylony to np. Gio FF i Eva Elegant. Granatowe (navy, marynarski) - Gio FF. Czerwone: Gio FF i Eva Fancy. Lilac (bzowe, jasnofioletowe) - Eva fancy.

  W naszej ofercie klasyczne pończochy w ponad 20 barwach:

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Copyright  ©  nylony.pl  2011