gio

vintage nylons of the 50-ties

 

 

 

 

 

W latach 90. XX w brytyjska firma Gio odkupiła od firmy Aristoc (angielskie przedsiębiorstwo dziewiarska ze 100-letnią tradycją) stare maszyny dziewiarskie: płytowe Reading 100 do produkcji pończoch FF i cylindryczne do RHT. Pończochy nylonowe tej marki wyróżniały się niezwykłą delikatnością i pięknym perłowym blaskiem.

Kilka lat temu Gio popadło w kłopoty finansowe i zakład produkcyjny oraz marka nylonów została kupiona przez firmę GD (GB) Ltd. Dzisiaj GD oprócz nylonów oferuje również paski do pończoch oraz gorsety typu basque (nie profilujące). Pończochy nylonowe Gio dziane są na oryginalnych starych maszynach, ale ze współczesnej nici - z pięknie błyszczącego elastycznego nylonu typu multifilament (kilka splecionych nici). Między innymi dlatego też nie są poddawane drogiemu procesowi prasowania i usztywniania. Niestety ze względu na kłopoty z utrzymaniem jakości zaprzestaliśmy sprowadzania pończoch Gio.

    

Modele pończoch Gio:

FF Point Heel, - w 4 kolorach,

FF Cuban Heel - w 7 kolorach,

 

 

 

Gio FF Point Heel Black

Gio FF Black

Gio FF Cuban Heel Natural/Black Seam

Gio

FF Point Heel Navy oraz gorset Vollers

Gio FF Point Heel Barely Black (prawie czarny, grafitowy)

Gio FF Point Heel  Platinum (platynowy)

Gio FF Point Heel  Natural (naturalny)

FF Point Heel Bonze (opalony, jasnobrązowy)

Pończochy Gio RHT mają nieproporcjonalnie dużą stopę - widoczne jest to zwłaszcza w rozmiarach Tall I Xtall, ale w mniejszych również. Dla rozmiaru Xtall (6) stopa ta ma długość ok. 30 cm (jest większa o 2-3cm od np. Cervin Capri RHT w rozmiarze 6). Zatem uwzględniając znaczną elastyczność Gio RHT rozmiar Xtall pasują na osoby noszące obuwie w rozmiarze minimum 42-43. Samo wykończenie stopy jest dość nietypowe - bardzo szerokie, o zdecydowanie za grubym splocie wzmocnienie palców przy delikatnie wzmocnionej pięcie. Ta wzmocniona pięta jest dodatkowo czasami "piętą Achillesa" - po założeniu pończochy lecą od niej samoistnie oczka. Pończochy są niestarannie pakowane przez co zdarza się, że są uszkodzone fabrycznie (haknięcia). Wreszcie "nie trzymanie" rozmiarów - zamiast spodziewanego rozmiaru 3 wyciągamy z opakowania np. rozmiar 6. To zdarza się czasami wszystkim producentom pończoch nylonowych, ale nie aż tak nagminnie jak przy modelu Gio RHT. Poza tym pończochy są bardzo ładne :) Jak się ma trochę szczęścia to można trafić na normalna parę Gio RHT :)

Gio RHT Black

Gio RHT Bronze (opalony)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Copyright  ©  nylony.pl 2009