II gatunek

vintage nylons of the 50-ties

 

 

 

 

 

Zazwyczaj pończochy w II gatunku przechodzą pomyślnie dwa spośród trzech etapów kontroli jakości. Czasami jednak wystarczy żeby opakowanie było typu "bulk" (hurtowe) i już pełnowartościowe pończochy przechodzą do kategorii seconds - II gatunek. Czasami drobne zaciągnięcie w niewidocznym miejscu powoduje, że pończochy za kilkanaście Euro nie można oferować jako pierwszej jakości. Zdarza się również, że dwie pończochy w parze różnią się minimalnie długością (na nodze się to wyrównuje). Tego również kontrola jakości nie przepuści. Można jednak takie pończochy sprzedać taniej. Rekompensatą jest wówczas 25-50% obniżki. To się po prostu opłaca. Ale kategoria seconds nigdy nie jest chlubą producenta i raczej unika się jej oferowania na rynku. Czasem dla niektórych klientów robi się wyjątek. Dlatego jest to sprzedaż okazyjna i w miarę naszych możliwości będziemy tą kategorię wspierać.

Od czasu do czasu produkowane są limitowane serie pończoch dla domów mody (Falke, Secrets in Lace, Beathe Uhse, Agent Provocateur, itp.) mające inne barwy lub kontrastowy kolor szwa, manszety, utkane loga co powoduje, że produkt finalny wygląda oryginalnie. Czasami pojawiają się one w naszym sklepie w II gatunku.

Pończochy Cervin seconds, zarówno Capri, Esprit, Bicolore, FF Tentation, Champs Elysee (jedwabne), mogą występować w rozmaitych kolorach. Oprócz standardowych:  czarny, lyon (brąz), gazelle (naturalny), crepuscule (płowy, szaro-beżowy) pojawiają się: haze (zajęczy), biały, szary, stalowoszary, pomarańczowy, jasny rudy, czerwony, jasny róż, ciemny róż, lila (bzowy), śliwkowy, fioletowy, niebieski, zielony i każdy dowolny zamówiony w zleceniu hurtowym.

 

     Typowe opakowanie pierwszego gatunku

Cervin pierwszej jakości

 

Typowe opakowanie pończoch

Cervin seconds II gatunek ►

 

Często pończochy te są dostarczane w woreczku z pojedynczą niezadrukowaną wkładką.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Copyright  ©  nylony.pl  2007