rozmiary

 pasów do

pończoch

vintage nylons of the 50-ties

 

 

 

Rozmiary pasów i majtek marki Nylonessa

Na życzenie szyjemy pasy w innych rozmiarach niż podano w tabeli. W razie wątpliwości możemy pomóc ustalić rozmiar (nylony@nylony.pl) znając powyższe obwody.

budowa jabłka - gdy naturalna talia nie jest zbyt mocno wcięta a obwód brzucha jest większy od niej o więcej niż 12 cm
budowa gruszki -
biodra lub/i obwód pod pupą są szersze od talii o więcej niż 23 cm

 

Wciągane pasy Nylonessa typu girdlette są bardzo komfortowe w codziennym noszeniu i mają pewne działanie formujące.  Naciąg górnej gumy w danym rozmiarze jest dostosowany do obwodu brzucha, a naciąg dolnej gumy do obwodu bioder. W przypadku budowy jabłka o wyborze rozmiaru pasa decyduje obwód brzucha. Jeżeli mamy do czynienia z budową gruszki wybierając rozmiar pasa kierujemy się większym z obwodów bioder lub pod pośladkami. W niektórych przypadkach najlepszym rozwiązaniem będzie uszycie pasa girdlette lub girdle na wymiar.
 

Rozmiar pasów Nylonessa Edith należy dobierać głównie na podstawie obwodu w talii. Naciąg górnej gumy w danym rozmiarze jest dostosowany do obwodu talii (+ dodatkowy 5 cm zapas haftek). Jeżeli pas ma być noszony niżej (górna jego guma na wysokości brzucha) należy zawyżyć rozmiar tak by naciąg górnej gumy odpowiadał obwodowi brzucha (dotyczy to zwłaszcza budowy jabłka).
 

Rozmiar pasów Nylonessa typu waspie Electra należy dobierać ściśle na podstawie obwodu w talii. Naciąg gumy taliowej (łączącej dzianinę z koronką) w danym rozmiarze jest dostosowany do obwodu talii (+ dodatkowy 5 cm zapas haftek). W przypadku budowy jabłka należy wybrać rozmiar większy niż to wynika z obwodu talii. Np. w talii jest 70 cm, a w brzuchu 86 cm - różnica 16 cm, a zatem nie wybieramy rozmiaru M sugerując się talią a rozmiar L dostosowany do brzucha o obwodzie 85 cm.
 

Rozmiar wciąganych pasów Garterina garter belts należy dobierać na podstawie obwodu brzucha, bioder i obwodu pod pośladkami. Naciąg górnej gumy w danym rozmiarze jest dostosowany do obwodu brzucha. W przypadku budowy jabłka należy wybrać rozmiar sugerując się najszerszym obwodem brzucha. W przypadku budowy gruszki należy dobrać rozmiar na podstawie obwodów bioder i pod nimi.
 

Rozmiary rozpinanych pasów typu waspie Erica należy dobierać na podstawie obwodu w talii i raczej nie zaniżać rozmiaru. Tylko w przypadku szczupłej budowy, z płaskim brzuchem (obwód brzucha nie jest większy od talii o więcej niż 10 cm) można wybrać rozmiar mniejszy niż to wynika z obwodu w talii.
 

Rozmiar pasów wciąganych podciętych z kolekcji Sheer (modele Enea Elise) należy dobierać na podstawie obwodów brzuchu i bioder. Naciąg górnej gumy w danym rozmiarze jest dostosowany do obwodu brzucha.
 

Rozmiar pasów wciąganych pełnych z kolekcji Sheer, czyli zakrywających pupę (modele Enya  i Emilynależy dobierać na podstawie obwodów brzucha, bioder i pod pośladkami. Naciąg górnej gumy w danym rozmiarze jest dostosowany do obwodu brzucha, a naciąg dolnej gumy do obwodu bioder. W przypadku budowy jabłka o wyborze rozmiaru pasa decyduje obwód brzucha. Jeżeli mamy do czynienia z budową gruszki wybierając rozmiar pasa kierujemy się większym z obwodów bioder lub pod pośladkami. W niektórych przypadkach najlepszym rozwiązaniem będzie uszycie pasa girdlette lub girdle na wymiar.

 

Rozmiary pasów, pantygirdles i panties Rago

Podstawowym wymiarem przy doborze pasa jest obwód w talii wyrażony w calach (1 cal = 2,54 cm). Wymiar bioder w sylwetce normalnej jest o około 25 cm większy. A zatem np.:

Rozmiar 26 = 26" w talii - czyli 66 cm talia i ok. 90 cm biodra

Każdy pas posiada tolerancję pół lub jednego rozmiaru. Przy doborze pasa należy zwrócić uwagę na jego model i funkcję. Jeżeli chcemy, aby dokładniej formował brzuch - należy wybrać ciaśniejszy z kategorii "Diet mindet" (Rago 22 oraz Rago 65).

Dokładniej trzeba dobierać rozmiar pasów mocniej profilujących (Rago 59 lub Rago 21 Waist Cincher). Model 59 trzeba dobierać kierując się głównie obwodem bioder. Można rozmiar zaniżyć o pół  rozmiaru, ale raczej nie więcej bo pas będzie trudno przeciągnąć przez pupę. Model 21, zapinany na haftki z przodu dobiera się na podstawie obwodu talii (szerokość bioder nie ma tu takiego znaczenia bo pasek jest podcięty ponad nimi). Można rozmiar zaniżyć o rozmiar a nawet półtora (jeżeli się jest odpornym na ściskanie) aby uzyskać lepszy efekt wyszczuplający.

Jeżeli pas ma dokładniej formować biodra należy wybrać długi pas (Rago model 59 lub 65) i pół rozmiaru mniejszy niż wynika to z tabeli.

Czasami zdarza się, że różnica obwodu w talii i biodrach wynosi 27 cm lub więcej. Wówczas należy wybrać pasek o numer większy, niż wynika to z obwodu w talii, czyli sugerować się obwodem bioder.

Pasy: Rago 23, Rago 55, Rago 721, Rago Lacette 824, Rago Sheer należy dobierać o rozmiar mniejszy niż to wynika z tabeli ponieważ są one bardziej rozciągliwe. A pas Rago 825  nawet o dwa rozmiary mniejsze. Rozmiar pasów 721 i 825, podobnie jak i Rago 21, ustala się tylko na podstawie obwodu w talii.

 
rozmiary pasów RAGO
  talia biodra
  cale / (cm) cm cm
XS 24 / (61) 60 85
S 26 / (66) 65 90
M 28 / (71) 70 95
L 30 / (76) 75 100
XL 32 / (81) 80 105
2XL 34 / (86) 85 110
3XL 36 / (91) 90 115
4XL 38 / (96) 95 120
5XL 40 / (101) 100 125
6XL 42 / (106) 105 130
7XL 44 / (111) 110 135
8XL 46 / (116) 115 140

W razie wątpliwości możemy pomóc ustalić rozmiar (nylony@nylony.pl) znając obwód talii, pasa (brzucha) i bioder.

talia - najwęższe miejsce na tułowiu

brzuch (pas) - najszersze miejsce na tułowiu

biodra - najszersze miejsce w pupie

 

 

Rozmiary pasów i fig marki Cleopatra

Dobierając rozmiar pasów Cleopatra należy zwrócić uwagę na ich znaczną  rozciągliwość - uszyte są bowiem z elastycznego materiału. Z tyłu posiadają zapięcie - 3 (model Capri) lub 4 (model Rodos) kolumny haftek, dające dodatkowo do około 5 cm regulacji na obwodzie, dlatego też rozmiary pasów "nachodzą na siebie". A pasek w rozmiarze L, zapięty na ostatni rząd haftek, pasuje również na bardziej puszyste panie.

rozmiary pasów Cleopatra
  pas biodra
  cm cm
S 55-67 85-95
M 65-77 93-105
L 77-95 103-120

W razie wątpliwości możemy pomóc ustalić rozmiar (nylony@nylony.pl) znając obwód talii, pasa (brzucha) i bioder.

 

Rozmiary pasów i fig marki Kiss Me Deadly

Pasy Kiss Me Deadly mają dość uniwersalną rozmiarówkę szyte są bowiem zazwyczaj z elastycznych materiałów nylonowych. Z tyłu posiadają zapięcie - 3 kolumny haftek, dające dodatkowo do około 4 cm regulacji na obwodzie, dlatego też rozmiary pasów "nachodzą na siebie". A pasek w rozmiarze XL, zapięty na ostatni rząd haftek, pasuje również na bardziej puszyste panie. Pasy taliowane, np. L'amour waspie dobiera się tyko na podstawie obwodu w talii.

Uwaga! Pasy KMD mają zazwyczaj zawyżoną rozmiarówkę, zwłaszcza pas Jolie. Zatem należy go nosić w rozmiarze mniejszym niż np. Rago 22. Dotyczy to również pasa Vargas Cincher czy Vargas girdlette.

rozmiary pasów KMD
  talia biodra
  cm cm
S 65-74 88-95
M 71-79 93-105
L 76-86 102-112
XL 83-95 108-120

W razie wątpliwości możemy pomóc ustalić rozmiar (nylony@nylony.pl) znając obwód talii, pasa (brzucha) i bioder.

 

Rozmiary pasów marki Ulla

Ulla, podobnie jak większość europejskich producentów prowadzi typową rozmiarówkę podawaną w cm. Tu również obowiązuje zasada doboru: obwód w talii w cm jest właściwym rozmiarem. Automatycznie przyjmuje się, że obwód bioder jest o 20-25 cm większy.

Należy zauważyć, że pasy ULLA: model Oda oraz Marylin są bardzo komfortowe i bardzo łagodnie formują. Paski Ulla są uszyte z wysokogatunkowej elastycznej dzianiny dlatego można wybrać bez problemu rozmiar mniejszy o jeden numer niż wynika to z pomiaru.

rozmiary pasów ULLA
  talia biodra
(cm) cm cm
S (65) 63-68 88-93
M (70) 68-73 93-100
L (75) 73-78 100-105
XL (80) 78-83 105-110

W razie wątpliwości możemy pomóc ustalić rozmiar (nylony@nylony.pl) znając obwód talii, pasa (brzucha) i bioder.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Copyright  ©  nylony.pl  2011