pas do pończoch

vintage nylons of the 50-ties

 

 

 

 

Rigby&Peller model Symphony

(już nie produkowany)

 

 

Cały efekt i przyjemność z noszenia pończoch mogą zostać zaprzepaszczone przez zły pasek do pończoch. Tą część garderoby należy szczególnie dobrze wybrać. Zwłaszcza gdy się nosi nylony przez cały dzień, pas powinien być bardzo wygodny, a przy tym ładny.  Elegancja wyrobów takich firm jak Rigby&Peller, Fantasie of England, Ulla Dessous, Rago połączona z pełną funkcjonalnością sprawia, że ów komplet przyciąga wzrok w sposób nader łakomy. W dobry pas warto i trzeba  zainwestować. To bowiem gwarantuje pełne zadowolenie z noszenia pończoch.

Większość sprzedawanych dzisiaj w sklepach pasków jest typu 'sypialnianego' - wąskie, z kawałka koronki i tasiemek. Są one najczęściej źle dopasowane, mają słabe podwiązki i kiepskie, plastikowe żabki. Ich zadaniem jest wyglądać seksownie w alkowie. Można je stosować do pończoch elastycznych, ale nylony nie będą się na nich trzymać.

Jeżeli pas ma podtrzymywać mało rozciągliwe pończochy nylonowe w ciągu dnia, z pewnością musi być nieco innej konstrukcji i mieć dobrze ułożone podwiązki z metalowymi żabkami. Musi być wygodny, aby miękkie damskie biodra nie nabawiły się odcisków, ale jednocześnie powinien formować, tak aby podkreślić talię.

Dzisiejsza technologia materiałowa oraz ergonomia ubioru doprowadziła do powstania pasów o znacznej funkcjonalności, estetyce (pasy Nylonessa i Cleopatra) i komforcie użytkowania. Szczególne zasługi na tym ostatnim polu ma firma Rago, słynąca z produktów podkreślających i formujących damską figurę. Zaprojektowane przez nią pasy do pończoch i gorsety mają tysiące zwolenniczek na całym świecie.

Specjalizująca się  w szyciu gorsetów mocno profilujących firma Vollers wytwarza, od roku 1899, niezwykle luksusowe gorsety nadające damskiej sylwetce kształt klepsydry.

Wzorując się dokładnie na technologii i jakości tkanin i wykończenia Vollersa wprowadziliśmy własne gorsety silnie modelujące marki Nylonessa.

Figurę kobiety zawsze zmysłowo podkreślą pas do pończoch lub gorset. Również nieco bardziej puszyste panie mogą znaleźć dla siebie gustowne skrojone pasy formujące w myśl zasady - można być otyłą lub ładnie kształtną.

 Nylonessa model Erica

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Copyright  ©  nylony.pl  2012